مقالات مرتبط

تفاوت کالج و دانشگاه در آلمان
اخبار و مطالب مهاجرت

4 تفاوت کالج و دانشگاه در آلمان

نظام آموزشی آلمان به شکلی طراحی گردیده که فقط 5 سال ابتدای آن مشترک است و در ادامه با توجه به علاقه‌مندی‌ها و استعدادیابی انجام شده دانش آموزان را در مدارس مختفی جهت ادامه تحصیل هدایت می‌کنند.

ادامه
آزمون های زبان آلمانی
اخبار و مطالب مهاجرت

آزمون های زبان آلمانی

قبل از هر چیزی این را بدانید به صورت حضوری و یا غیرحضوری (آنلاین) می‌توانید زبان آلمانی را یاد بگیرید. در حال حاضر سفارت آلمان مدارک زبان موسسات زیر را به عنوان گواهی دانش زبانی می‌پذیرد:

ادامه
آوسبیلدونگ و تمکن مالی
مهاجرت

آوسبیلدونگ و تمکن مالی؟

یکی از سوالات متداول درباره آوسبیلدونگ ضرورت ارائه تمکن مالی است. مهاجر آراد جاوید آماده ارائه کلیه خدمات مهاجرت آلمان به کاربران عزیز است.

ادامه

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنیم؟

اولین سوالی که برای هر فرد پس از انتخاب آلمان به عنوان مقصد مهاجرتی ایجاد می‌شود این است که خب برای مهاجرت به آلمان از کجا باید شروع کنیم؟

طبیعتا شرایط و موقعیت‌های افراد باهم متفاوت هستند و هر روش می‌تواند برای فردی مناسب و برای فرد دیگری نامناسب باشد.

بنابراین انتخاب روش مناسب با شرایط هر فرد می‌تواند از ایجاد هزینه‌های مادی و زمانی جلوگیری نموده و افراد را از همان ابتدا در مسیر درست هدایت کند.  ما در مجموعه مهاجر جاوید با بررسی دقیق شرایط هر فرد متناسب با آن بهترین راه و روش اقامت در آلمان را به متقاضیان پیشنهاد می‌نماییم.


زبان آلمانی

چه در سطح پایه یا چه در سطح پیشرفته باشید، یادگیری زبان آلمانی بسیار مهم است. این به شما کمک می‌کند تا در جامعه، با کارفرمایان و دستگاه‌های دولتی ارتباط برقرار کنید. پس اولین و مهمترین قدم برای شروع مهاجرت به آلمان یادگیری زبان آلمانی است.

تحصیلات و مدارک

پس از انجام مشاوره‌های لازم بنابر روش پیشنهادی متقاضیان باید ابتدا مدارک تحصیلی لازم را آماده کنند. مدارکی مثل اصل دیپلم و پیش دانشگاهی با ریز نمرات و در صورت داشتن مدارک کارشناسی و یا ارشد دریافت اصل دانشنامه همراه با ریز نمرات؛ و دیگر مدارکی برای درخواست هر نوع اقامت متفاوت است.

سوابق شغلی

آماده کردن سوابق شغلی و آخرین فعالیت‌هایی که مشغول به آن بوده‌اید.


وقتی مدارک آماده شد باید برای انجام ترجمه رسمی به دارالترجمه تحویل داده شود. پس از آماده شدن ترجمه مدارکی که طبق اعلام مشاورهای مجموعه نیاز است لگال یا تایید و تصدیق سفارت را بگیرند برای انجام امور لازم باید اقدام شود.

در مطالب بعدی روند لگال یا همان تایید و تصدیق مدارک بیشتر توضیح داده می‌شود.