مقالات مرتبط

تفاوت کالج و دانشگاه در آلمان
اخبار و مطالب مهاجرت

4 تفاوت کالج و دانشگاه در آلمان

نظام آموزشی آلمان به شکلی طراحی گردیده که فقط 5 سال ابتدای آن مشترک است و در ادامه با توجه به علاقه‌مندی‌ها و استعدادیابی انجام شده دانش آموزان را در مدارس مختفی جهت ادامه تحصیل هدایت می‌کنند.

ادامه
آزمون های زبان آلمانی
اخبار و مطالب مهاجرت

آزمون های زبان آلمانی

قبل از هر چیزی این را بدانید به صورت حضوری و یا غیرحضوری (آنلاین) می‌توانید زبان آلمانی را یاد بگیرید. در حال حاضر سفارت آلمان مدارک زبان موسسات زیر را به عنوان گواهی دانش زبانی می‌پذیرد:

ادامه
آوسبیلدونگ و تمکن مالی
مهاجرت

آوسبیلدونگ و تمکن مالی؟

یکی از سوالات متداول درباره آوسبیلدونگ ضرورت ارائه تمکن مالی است. مهاجر آراد جاوید آماده ارائه کلیه خدمات مهاجرت آلمان به کاربران عزیز است.

ادامه

نکات مهم در مصاحبه کاری | تمام چیزهایی که باید در مصاحبه کاری بدانید!

همیشه وقتی نام مصاحبه به میان می‌آید با استرس و هیجان همراه می‌شود . خصوصا وقتی این مصاحبه قرار است به زبان دیگری برگزار شود و مصاحبه با کارفرما از کشور دیگری است. اینجاست که لازمه یه سری نکات مهم در مصاحبه کاری رو بدونید و خودتون رو براش آماده کنید.

به این نکته خیلی توجه داشته باشید که آلمانی‌ها به حاضر بودن در زمان تعیین شده زیاد اهمیت میدن👌 . پس دو چشم دارید، دو چشم دیگه براش قرض کنید 😎 و حواستون به زمان‌بندی برای حضور در جلسه مصاحبه و همچنین در طول جلسه باشه ✌.

نکات مهم در مصاحبه با کارفرما

مصاحبه با کارفرما یکی از مهمترین مراحل کاریابی و گرفتن قرارداد کاریه. بنابراین داشتن توانایی و مهارت در برگزاری یک مصاحبه خوب شانس شما رو برای گرفتن موقعیت شغلی به شدت افزایش می‌ده.

نکات مهم در مصاحبه با کارفرما | مهاجر آراد جاوید
نکات مهم در مصاحبه با کارفرما | مهاجر آراد جاوید

ارائه دقیق از کارهای رزومه‌تان

👈اولین نکته مهم که باید در مصاحبه کاری بدانید، ارائه دقیقی از کارهایی که در رزومه عنوان کرده‌اید. حتی لازمه ذکر کنید دقیقا چه مسئولیتی را به عهده داشته‌اید و به چه شکل عمل کرده‌اید.

داشتن انسجام در صحبت هایتان

👈 نکته دیگری که برای مصاحبه با کارفرما باید مدنظر داشت این است که شما صحبت‌های خود را بصورت منسجم آماده و ارائه کنید. یعنی سعی کنید توانایی‌های خودتون را به درستی مطرح و معرفی کنید و از این شاخه به آن شاخه پریدن اجتناب کنید.

شناخت شما از کارفرما

👈 در مرحله بعد نیاز دارید از کارفرما شناخت زیادی بدست بیاورید. بهتر است پیش از جلسه مصاحبه، از سوابق شرکت یا مجموعه‌ای که قرار است احتمالا با آن در آینده همکاری کنید، اطلاعات کاملی به دست آورید.

با این کار در حین مصاحبه زمانی که مصاحبه‌کننده پرسید چرا شرکت ما را انتخاب کردید؟ شما به راحتی می‌توانید با تکیه به اطلاعات شرکت دلایلی را ارائه کنید.

  • دانستن سال تاسیس شرکت
  • اینکه مدیرعامل مجموعه چه کسی و چند سال در این سمت مشغول کار است

مواردی هستند که می‌تواند کارفرما را متقاعد کند شما نسبت به این شغل آنقدر مشتاق هستید که حتی پیش از قرارداد اطلاعات لازم از مجموعه را کسب کرده‌اید.

گفتن بایدها و نبایدها در مصاحبه کاری

👈 نکته بسیار مهم پایانی که معمولا کمتر به آن توجه می‌شود این است که شما اساسا چه چیزهایی را نباید مطرح کنید.

به عنوان مثال به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود از مسائل و مشکلات کشور در مصاحبه کاری صحبتی شود. یا مطرح کردن مشکلات اقتصادی بابت تصمیم به مهاجرت.

قویا توصیه می‌کنیم این مسائل را در مصاحبه شغلی مطرح نکنید تا یک مصاحبه استاندارد و حرفه‌ای را پشت سر بگذارید.

نکات مهم در مصاحبه کاری | مهاجر آراد جاوید
نکات مهم در مصاحبه کاری | مهاجر آراد جاوید

نکات مفید دیگر در مصاحبه کاری

ارائه مناسب: به زبان بدن خود فکر کنید زیرا که لحن صدا، و اطمینان در بیان افکار خیلی مهم هستند

نشان دادن علاقه: با بالا و پایین آوردن صوت، بدست آوردن اطلاعات مجموعه‌ای که قرار است در آن مشغول شوید نشانه علاقه شماست.

پرسش‌های ذهنی: یک یا چند پرسش در میان مصاحبه و خصوصا در پایان مصاحبه مطرح کنید.

پیگیری: پس از مصاحبه، با ارسال یک ایمیل تشکر از مصاحبه‌کنندگان، از آن‌ها برای فرصتی که در مصاحبه در نظر گرفتند، و نشان دادن دوباره علاقه‌تان به شغل مورد نظر، شانس شما را برای تایید شدن بالا می‌برد.

توجه به این نکات و سایر نکات مهم در مصاحبه کاری می‌تواند حس اعتماد به نفس را در شما ایجاد کند و همچنین در جلسه‌ی مصاحبه کاری استراتژی دارید.

مشاوره رایگان جهت مهاجرت کاری

در صورتی که به دنبال مشاوره جهت مهاجرت کاری به کشور آلمان هستید، به این لینک مراجعه کنید و رایگان با مشاوران مهاجر آراد جاوید در تماس باشید:

ارتباط با کارشناسان مهاجر آراد جاوید

اگر در طول مصاحبه‌هایی که انجام داده‌اید تجربه‌ای بدست آورده‌اید که فکر می‌کنید برای سایر خوانندگان مفید است، می‌توانید آن را در قالب نظر در این صفحه به آن‌ها هدیه دهید.